[EnschedeRamp] Forum

Enschede 13 mei 2000 => Wederopbouw => Topic gestart door: sylvius op 5 november 2010, 18:53:42

Titel: Ha lekker speeddaten
Bericht door: sylvius op 5 november 2010, 18:53:42
http://www.cultuurnet.nl/nieuws/toon/22582-Enschede-Labevent__Urban_Talk_2_Vrije_Ruimten
CiteerEnschede - Lab-event - Urban Talk 2: Vrije Ruimten

lab-event
Datum:    1 december 2010 19:30 - 23:30 uur
Expertmeeting:    Pi de Bruijn (De Architekten Cie. | stedenbouwkundige Roombeek) en Jeroen Boomgaard (Lector Kunst en Publieke Ruimte)
Locatie:    De Fabrieksschool

19.30: Inloop
20.00: Aanvang programma
Toegang: gratis

De positie en waarde van de kunstenaar en de kunstinstelling binnen ruimtelijke en stedenbouwkundige vraagstukken staan centraal. Pi de Bruijn vertelt over de in Roombeek gemaakte keuzen en hoe een verrassende cultureel planologische ingreep in de Stroinksbleek het gebruik van deze openbare ruimten permanent en ingrijpend heeft veranderd. Wat is de rol van de kunstinstelling binnen de ruimtelijke en stedenbouwkundige vraagstukken? En aan welke voorwaarden moeten overheden voldoen voordat culturele planologie een positieve sturende kracht kan zijn bij de inrichting van Nederland. Jeroen Boomgaard gaat in op het waarom en de wijze waarop culturele instelling moeten onderzoeken wat ze kunnen betekenen binnen ruimtelijke en stedenbouwkundige vraagstukken in hun directe omgeving. Hij benoemt de voorwaarden waar overheden aan moeten voldoen voordat culturele planologie een positieve sturende kracht kan zijn bij de inrichting van Nederland.

Aansluitend aan de lezingen en de dialoog is er ruimte voor een speeddate met Pi de Bruijn, Jeroen Boomgaard , Wilja Jurg (Directeur TETEM kunstruimte) en Sandra Chudoba (Kunstenaar Urban Games).
Titel: Re: Ha lekker speeddaten
Bericht door: sylvius op 5 november 2010, 18:56:49
 
CiteerPi de Bruijn vertelt over de in Roombeek gemaakte keuzen


>:(

Ik dacht dat alles daar met maximale bewonersparticipatie tot stand was gekomen
Titel: Re: Ha lekker speeddaten
Bericht door: sylvius op 5 november 2010, 19:05:51
CiteerLocatie:    De Fabrieksschool


http://www.enschede.nl/gemeente/projecten/00007/00004/

CiteerProjecten
Fabrieksschool
Enschede is een bruisende voorziening voor het leren, maken en beleven van allerlei vormen van theater en muziek rijker! Het Nationaal Muziekkwartier. Een schitterende locatie met zeer veel functies hebben daar onderdak. Het bleek niet mogelijk om alle belangrijke muziekfuncties in het Nationaal Muziekkwartier onderdak te geven. In de Fabrieksschool aan de Noorderhagen komen jeugd en cultuur dichter bij elkaar! Dit wordt een culturele voorziening met diverse functies en een belangrijke aanvulling/afronding is van het totale culturele aanbod in Enschede.
:P
Titel: Re: Ha lekker speeddaten
Bericht door: sylvius op 1 december 2010, 22:21:17
(http://i138.photobucket.com/albums/q262/suivlys/geert/nepomucenus/Spoorzone012.jpg)


(http://i138.photobucket.com/albums/q262/suivlys/geert/nepomucenus/Spoorzone013.jpg)


"Het is een mooi park om in te wandelen, te zitten, te spelen en om de hond in uit te laten"