http://www.tubantia.nl/regio/enschede/blauwe-polonia-s-museumlaan-sterven-een-langzame-dood-1.3597515
CiteerBlauwe polonia's Museumlaan sterven een langzame dood
De blauwe polonia's aan de Museumlaan doen het niet goed. Waarschijnlijk kunnen ze niet tegen de winter. Foto: Annina Romita
ENSCHEDE - De Museumlaan ontwikkelt zich niet zoals de gemeente Enschede het zich heeft voorgesteld. De huidige bomen zullen in de loop van de tijd vervangen worden.
De kostbare bomen die na de aanleg van deze diagonale weg door een deel van Roombeek zijn aangeplant, de zogeheten blauwe polonia, blijken nauwelijks te willen groeien. De bedoeling is om de bomen geleidelijk te vervangen door andere soorten.
Het vermoeden is dat deze blauwe polonia niet goed tegen de Nederlandse winters kan. Als het vriest gaan de vaten van het zachte hout kapot. De afgelopen tijd is al een twintigtal dode bomen door nieuwe exemplaren vervangen. De bomen kosten rond de duizend euro per stuk. Of het niet winterhard zijn van de polonia inderdaad de oorzaak is van de slechte groei, kan de landschapsarchitect Marina Eenschoten van de gemeente echter nog niet bevestigen.
Voor Gerrit Dijkhuizen, raadslid van de PvdA en voorzitter van de stadsdeelcommissie Noord, is het 'gedoe' reden om er vragen over te stellen aan het college. ,,Ik heb voor de kerstvakantie bewust schriftelijke vragen gesteld want dan krijg je een serieuzer antwoord.
"
CiteerDe bomen kosten rond de duizend euro per stuk.
Destijds heeft men 120.00 euro voor uitgetrokken, uit de rampenkas wel te verstaan, geld dat toebehoorde aan de slachtoffers van de ramp.
Het waren wonderbomen die in luttele tijd geweldig zouden uitgroeien en de museumlaan zouden omtoveren in een sprookjesallee.
http://www.stemderbomen.nl/pages/artikelen/art_anna_paulownaboom.htm
CiteerDeze boom is genoemd naar Anna Paulowna Romanov, dochter van Tsaar Paul I. In 1816 huwde zij de Nederlandse Koning Willem II. Zij had een voorkeur voor bijzondere bomen en heesters en zorgde ervoor dat deze in de tuinen van paleizen aangeplant werden.
http://fastestgrowingtrees.com/
Citeer
Royal Empress Trees - Paulownia
The Worlds Fastest Growing Trees
Grows from 4" to 30' In Just Three Years!
Yard Fully Shaded with Blooms!
(http://fastestgrowingtrees.com/263627936_o.jpg)
Fast growing with Fragrant Blooms
Your Royal Empress Tree or Paulownia Tree will grow to its full, mature size of 30-40 feet in 3-4 years (the Kawakamii Paulownia) or 80 feet in 10 years (the Elongata or Fortunei Paulownia). This gives you instant shade and instant flowers from this hardy tree. The bluish purple or light lavender flowers emerge in Spring providing you with a sweet fragrance for months on end.
Unlike any other super rapidly growing tree, the Paulownia will not invade your entire yard with the root system. This tree has proven a great benefit to erosion control, reducing loss of invaluable topsoil.
The Paulownia not only provide shade, but are a source of hardwood, cleaning the air, soil and water. They are a source of feed fodder for animals.
Our Royal Empress Trees are non-invasive and grown from tissue culture, which makes them stronger and healthier from the start. You can be assured that your plant is strong, healthy, and ready to plant the first day you receive it.
http://fastestgrowingtrees.com/paulownia-growth-gallery.html
Citeer - De Museumlaan ontwikkelt zich niet zoals de gemeente Enschede het zich heeft voorgesteld.
Net zoals de ezel van Bileam, die wou ook niet lopen.
(http://www.jw.org/assets/l/my/my_O/42.jpg)
Ik heb een reactie naar de tub gestuurd ben benieuwd of die door de strenge censuur komt.
---------------------------------------------------------------
Ik dacht meteen aan de penwortel die heel diep zijn water zoekt maar deze paulownia's gaan nog dieper als andere penwortel-systemen. Dus snel verhuizen die zieke bomen of nog beter bij het chemisch afval zetten want die bomen staan midden in het rampgebied en de gemeeente kan niet ontdekken wat daar gebeurd is met de ramp. De paulownia's hebben geen probleem met buitenlandse winters alleen roombeek winters.
Citaat van: sylvius op 8 januari 2013, 21:06:22
CiteerDe bomen kosten rond de duizend euro per stuk.
Destijds heeft men 120.00 euro voor uitgetrokken, uit de rampenkas wel te verstaan, geld dat toebehoorde aan de slachtoffers van de ramp.
IK heb geteld, er staan er bijna honderd, op rijen van vier.
Hier en daar ontbreekt er één.
9.) Empress Trees are known for its deep and advanced root system which can reach as far as 40 feet deep into the ground.
10.) The Empress Tree's roots grow deep into the ground in search of water.
Bron: http://www.paulowniasupply.com/paulownia_faq.htm
Citaat van: admin op 9 januari 2013, 11:45:38
9.) Empress Trees are known for its deep and advanced root system which can reach as far as 40 feet deep into the ground.
10.) The Empress Tree's roots grow deep into the ground in search of water.
Bron: http://www.paulowniasupply.com/paulownia_faq.htm
Er zit daar een leemlaag onder de grond.
Citaat van: sylvius op 9 januari 2013, 06:00:43
Net zoals de ezel van Bileam, die wou ook niet lopen.
Gewoon een wortel aan de voorkant van de ezel houden.
Citaat van: admin op 9 januari 2013, 12:25:14
Citaat van: sylvius op 9 januari 2013, 06:00:43
Net zoals de ezel van Bileam, die wou ook niet lopen.
Gewoon een wortel aan de voorkant van de ezel houden.
http://www.statenvertaling.net/bijbel/nume/22.html
Citeer(...) de Engel des HEEREN stelde Zich in den weg, hem tot een tegenpartij
(...)
Als de ezelin den Engel des HEEREN zag, zo leide zij zich neder onder Bileam; en de toorn van Bileam ontstak, en hij sloeg de ezelin met een stok.
CiteerDe bomen kosten rond de duizend euro per stuk.
Anna-paulowna boom (Paulownia tomentosa) Prijs incl. optie's €41,00
Anna-paulowna boom
Latijnse naam: Paulownia tomentosa
Blad zomer: groen
Blad herfst: geel
Standplaats: volle zon, halfschaduw (beschutte plaatsen)
Grondsoort: alle gronden (Voorkeur op drogere gronden)
Maximale hoogte: 10-12 meter
Vorm: snel groeiende boom met brede ronde kroon
Bloei: mei met mooie licht violette trompet vormige bloemen, in de winter roest bruine pluimen knoppen
Boom kan vorstschade oplopen
De aangegeven prijs in de catalogus is zonder kluit, met een stamomtrek van 6-8 cm en een boomhoogte van 200-250 cm.
Indien u een boom met een ander stamomtrek en hoogte wilt bestellen kunt u uw keuze maken bij opties. Indien u een boom met kluit wenst (de boom zal beter de groei oppakken) kunt u ook hiervoor een keuze maken bij opties. Er wordt automatisch een meerprijs berekend (zie factuur opmaak).
Vanaf de stamomtrek 20-25 cm leveren we altijd de boom met een kluit. De prijs die u ziet is dan inclusief kluit.
Beschikbare opties:
Met kluit: nee ja (+€ 20,00 )
Stamomtrek en boomhoogte: 6-8 cm en 200-250 cm8-10 cm en 250-300 cm (+€ 5,00 )10-12 cm en 300-350 cm (+€ 10,00 )12-14 cm en 350-400 cm (+€ 16,00 )14-16 cm en 400-450 cm (+€ 21,00 )16-18 cm en 450-500 cm (+€ 38,00 )18-20 cm en 500-550 cm (+€ 78,00 )20-25 cm en >550 cm prijs is met kluit (+€ 126,00 )
Bron: Veluwebomen http://www.veluwebomen.nl/webwinkel/annapaulowna-boom-paulownia-tomentosa-p-128.html
De boompjes zijn winterhard tot -20ºC. dus aan de zachte winters ligt het niet dat de boompjes in Roombeek sterven .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Paulownia tomentosa, c9 175/225 cm
9 ltr pot
Artikelcode: PAUTO01
De Paulownia Tomentosa is een heel bijzondere boom mede om zijn grote bladeren.
De grote fris groene bladeren worden ruim 40 cm lang en bijna 30 cm breed en zorgen voor een mooie schaduwrijke plaats in uw tuin. Dit blad verschijnt overigens pas op het einde van de bloei.
Deze zeer snel groeiende boom heeft zijn naam te danken aan de dochter van een tsaar genaamd Anna Paulowna. Snel groeien kan deze boom zeker, in een goed jaar groeit hij zeker 2 meter en jonge planten hebben in 7 jaar tijd een stamomtrek van 60/70 cm.
In mei verschijnen er mooie grote violet kleurige trompet vormige bloemen aan de boom voordat het blad aan de boom komt. Deze bloemen geuren heerlijk en ogen zeer bijzonder op het kale hout. De kern van de bloem is geel/oranje van kleur. De afzonderlijke bloemen groeien op bloem-aren in clusters.
Jonge scheuten willen in de winter nogal eens wat vorstschade oplopen en kunnen in het voorjaar gesnoeid worden. Oudere takken hebben geen last van onze winters. Indien u de boom geheel terug snoeit dan slaat deze 1 jaar met bloemen over.
Alleen de bloemknoppen die in het najaar aangemaakt worden voor de bloei in het voorjaar kunnen wel schade oplopen tijdens een strengere winter.
Dit resulteert dan in minder bloei in het voorjaar, bij een milde winter bloeit de Keizersboom zeer uitbundig in mei.In juni krijgt de Paulownia Tomentosa gevleugelde zaden die gedurende de zomer afrijpen.
Winterhardheid zone 6b (-20ºC).
Min temperatuur : -20ºC
Herkomst : China
Standplaats : Zonnig, half schaduw
Groeisnelheid : Snel
Grondsoort : Geen speciale eisen
Maximale hoogte : 10-12 meter
Prijs : Euro 19.95
Bron: Palma Verde
De Bunders 3
5411NL Zeeland (Nbr.)
http://www.palmaverde.nl/webwinkel/index.php?item=paulownia-tomentosa_-c9--175_225-cm&action=article&aid=4642&lang=NL
CiteerEmpress Trees are known for its deep and advanced root system which can reach as far as 40 feet deep into the ground.
CiteerMaximale hoogte: 10-12 meter
De boom wortelt een fractie dieper dan dat de boom hoog is.
Als de boom nu zes meter hoog is dan zit de wortel zes meter en tien centimeter diep.
Een winterpeen is een mooi voorbeeld van een penwortel die ezel kwam als geroepen.
Paulownia Tomentosa bestaat volgens mij voor zestig procent uit penwortel en de overige veertig procent is zichtbaar boven de grond.
Citaat van: sylvius op 9 januari 2013, 12:09:43
Citaat van: admin op 9 januari 2013, 11:45:38
9.) Empress Trees are known for its deep and advanced root system which can reach as far as 40 feet deep into the ground.
10.) The Empress Tree's roots grow deep into the ground in search of water.
Bron: http://www.paulowniasupply.com/paulownia_faq.htm
Er zit daar een leemlaag onder de grond.
Het groeit op alle grondsoorten behalve rots en onopgeloste rampgrond.
Citaat van: sylvius op 9 januari 2013, 11:41:11
Citaat van: sylvius op 8 januari 2013, 21:06:22
CiteerDe bomen kosten rond de duizend euro per stuk.
Destijds heeft men 120.00 euro voor uitgetrokken, uit de rampenkas wel te verstaan, geld dat toebehoorde aan de slachtoffers van de ramp.
IK heb geteld, er staan er bijna honderd, op rijen van vier.
Hier en daar ontbreekt er één.
Hebben ze de boompjes afgezaagd of met wortel en al verwijderd ?
Bij de Neederalndse kwekers kost zo'n boom nog geen twintig euro per stuk.
En bij de gemeente kosten de bomen rond de duizend euro per stuk.
Dat is een prijsstijging van rond de 5.000% als ik het goed uitreken.
Wat zullen die miljonairs balen als ze erachter komen dat hun duurste straatje van Enschede vol staat met 20 euro boompjes.
Heb bij de koninklijke kwekerijen vd Bom boompjes van een tientje gevonden de duurste zijn daar 32,- euro.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
(http://www.vdbom.nl/public/upload/images/pau.jpg)
Paulownia tomentosa (Anna Paulowna boom)
Hoogte: Middel (8 - 20 meter)Stamomvang: Vorm: BolvormigWintergroen: NeeBladkleur: licht groenBloemkleur: blauwVruchten: Richtprijs:
Omschrijving:
Deze opvallen boom wordt ongeveer 10 meter hoog en heeft een afgeplatte bolvormige kroon. De grote hartvormige bladeren ontluiken als de boom net uitgebloeid is. Dit is de enige blauw bloeiende boom in ons klimaat en hij is vanwege zijn schoonheid genoemd naar Anna Paulowna de dochter van tsaar Paul I van Rusland, die later trouwde met Koning Willem II van Nederland.
Gebruik:
Wordt alléén gebruikt als parkboom op een niet te vochtige beschutte plaats.
Ziekten en plagen:
Vorstgevoelig, maar als je de stam terug snoeit heb je binnen één groeiseizoen een boom van 3 meter terug met bladeren tot meer dan een halve meter groot.
Richtprijs/stuk met draadkluit
# Maat Prjs
8 12-14 80,-
10 14-16 98,-
4 16-18 135,-
5 18-20 160,-
Bron: Koninklijke boomkwekerijen Alphons v/d Bom
Bornhemweg 16
4731 KD Oudenbosch
http://www.vdbom.nl/zoeken/index#
Citaat van: admin op 10 januari 2013, 02:13:39
Bij de Neederalndse kwekers kost zo'n boom nog geen twintig euro per stuk.
En bij de gemeente kosten de bomen rond de duizend euro per stuk.
Dat is een prijsstijging van rond de 5.000% als ik het goed uitreken.
Wat zullen die miljonairs balen als ze erachter komen dat hun duurste straatje van Enschede vol staat met 20 euro boompjes.
Dan is dit een volgend geval van fraude met rampengeld.
Citaat van: admin op 9 januari 2013, 11:13:42
Ik heb een reactie naar de tub gestuurd ben benieuwd of die door de strenge censuur komt.
---------------------------------------------------------------
Ik dacht meteen aan de penwortel die heel diep zijn water zoekt maar deze paulownia's gaan nog dieper als andere penwortel-systemen. Dus snel verhuizen die zieke bomen of nog beter bij het chemisch afval zetten want die bomen staan midden in het rampgebied en de gemeeente kan niet ontdekken wat daar gebeurd is met de ramp. De paulownia's hebben geen probleem met buitenlandse winters alleen roombeek winters.
Heb nog een reactie naar de tub gestuurd ook deze is langs de strenge doch onrechtraardige censuur van de tub geglipt.
-----------------------------------------------------------------
D. Harberink.
Bij de Koninklijke boomkwekerijen Alphons v/d Bom verkoopt men dezelfde Paulownia tomentosa bomen voor een tientje de duurste kosten daar 32,- euro. Dat is een prijsstijging van 10.000% en die boompjes zijn ook nog eens van giro 777 betaald, geld dat voor de slachtoffers van de ramp bestemd was. Wat zullen die miljonairs aan de museumlaan blij zijn met die bomen van een tientje per stuk in het duurste straatje van Enschede. Die bomen zijn winterhard tot een temperatuur van -20ºC. Jonge scheuten willen in de winter nogal eens wat vorstschade oplopen en kunnen in het voorjaar gesnoeid worden.
Paulownia tomentosa
From Wikipedia, the free encyclopedia
Paulownia tomentosa can survive wildfire because the roots can regenerate new, very fast-growing stems. It is tolerant of pollution and it is not fussy about soil type.
Bron: http://en.wikipedia.org/wiki/Paulownia_tomentosa
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=88056&page=16
Citeer INVISIBLE
Registered User
INVISIBLE's Avatar
Join Date: Sep 2002
Location: ENSCHEDE
Posts: 3,960
Hmmm je snapt de achterliggende gedachte hiervan waarschijnlijk niet, en die heeft vooral te maken met landschapsarchitectuur en het inrichten van stedelijke omgevingen.
Die bomen zijn niet alleen bijzonder kwa naam, maar ook kwa bloei ........maar dan moet je de bomen wat vaker gezien hebben, en een klein beetje interesse in flora en fauna hebben.
De bladeren van deze boom zijn minstens zo groot als een klein kind, en je kunt er prima een kleine paraplu van maken.
Het bladerdek van deze bomen is juist erg bijzonder, aangezien ze een soort van platte boomtop creeeren die de Museumlaan gaat overkappen.
Ook komen er prachtige bloemen in de boom, die in het voorjaar een mooi aanzicht opleveren.
Om mijn woorden even bij te staan ....
(http://www.tropengarten.de/Bilder/B-Paulownia-tomentosa2.jpg)
En juist deze bomen maken de Museumlaan, met haar onder moderne architectuur ontworpen villa's, tot een waar genoegen om doorheen te lopen. Als er geen gebruik gemaakt zou worden van deze aparte soort bomen, en er gewoon een zelfde soort boom gebruikt zou worden als elders in dat gebied, dan komt deze laan ook niet tot zijn recht.
__________________
CiteerEn juist deze bomen maken de Museumlaan, met haar onder moderne architectuur ontworpen villa's, tot een waar genoegen om doorheen te lopen. Als er geen gebruik gemaakt zou worden van deze aparte soort bomen, en er gewoon een zelfde soort boom gebruikt zou worden als elders in dat gebied, dan komt deze laan ook niet tot zijn recht.
120.000 euro is nog maar een schijntje van wat Bill Fontana's Acoustical Journey heeft gekost.
Waren de bomen aangeslagen dan had je zeker iets moois gehad, iets wat je van de Acoustical Journey niet kunt zegggen.
Citaat van: admin op 10 januari 2013, 03:26:52
Heb bij de koninklijke kwekerijen vd Bom boompjes van een tientje gevonden de duurste zijn daar 32,- euro.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
# Maat Prjs
8 12-14 80,-
10 14-16 98,-
4 16-18 135,-
5 18-20 160,-
Eerst dacht eerst dat "maat" stond voor de pot maar bij andere kwekers heeft men het over de "stamo"
Dus maat staat voor de stam-omtrek.
Citaat van: admin op 11 januari 2013, 06:34:48
Citaat van: admin op 10 januari 2013, 03:26:52
Heb bij de koninklijke kwekerijen vd Bom boompjes van een tientje gevonden de duurste zijn daar 32,- euro.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
# Maat Prjs
8 12-14 80,-
10 14-16 98,-
4 16-18 135,-
5 18-20 160,-
Eerst dacht eerst dat "maat" stond voor de pot maar bij andere kwekers heeft men het over de "stamo"
Dus maat staat voor de stam-omtrek.
Ze hadden wel aardig grote bomen aangeplant destijds. Dan was het meteen al een redelijke ogende laan, zoiets was de redenering (herinner ik mij - en het zou best kunnen dat Pi de Bruijn dat zei.)
Pi de Bruijn over de Museumlaan:
http://www.youtube.com/watch?v=4TbAUF-bcdc
Citeer(http://i138.photobucket.com/albums/q262/suivlys/heeftallureheeftklasse_zpsc714d574.jpg)
"Ik heb teruggegrepen op een klassiek motief, de ouderwetse laan. Een laan heeft allure, heeft klasse, en dat past gewoon goed bij wat we met die villawijk wilden"
filmpje van de Architekten Cie
http://www.youtube.com/watch?v=rPpEraenjsk
CiteerDutch Profiles: Pi de Bruijn, de Architekten Cie.
Gepubliceerd op 13 okt 2012
Architect Pi de Bruijn is famous for expanding and modernising public buildings like the Concertgebouw in Amsterdam or the Dutch parliament in The Hague. He also developed huge urban areas like the ZuidAs in Amsterdam or the Beursplein in Rotterdam.
But a much smaller project proved to be a real turning point for Pi de Bruijn. In Roombeek, a tiny residential area in the city of Enschede, he decided to diminish his own role as an architect. He let the future residents create their own neighbourhood.
In May 2000, Roombeek was completely devastated by the explosion of a fireworks factory. Twenty-three people were killed.
Pi de Bruijn asked all residents to help determine what their new neighbourhood should look like. Fifty percent of the residents were able to design their own houses. De Bruijn merely functions as a supervisor, a coordinator of ideas. This new approach earned the city a prestigious prize for excellence in commissioning work in architecture and urban planning.
Pi de Bruijn used to believe in a modernist, idealistic, top-down approach. In the seventies he worked on the Bijlmermeer in Amsterdam. With separated areas for living, working, shopping and leisure. On paper it all seemed to work, but in reality the dream turned into a nightmare.
http://www.cie.nl
CREDITS
Commissioning editor Submarine: Geert van de Wetering
Producer: Olivia Sophie van Leeuwen
Director: Noud Holtman
Camera: Pierre Rezus
Sound: Wouter Veldhuis
Editor: Dominique Kools
Colour Correction: Maurik de Ridder
Music/Sound Design: Jesse Koolhaas
Produced by Submarine, Femke Wolting & Bruno Felix
http://www.submarine.nl
Commissioned by DutchDFA
http://www.dutchdfa.com
Like Dutch Profiles on Facebook
http://www.facebook.com/dutchprofiles
Categorie
Mensen & blogs
Licentie
Standaard YouTube-licentie
Boompjes zien er wel ziek uit aan het begin van het filmpje op youtube.
Volgens mij zijn de boompjes acht meter hoog maar ze groeien heel snel.
Onder de grond zijn de boompjes dus ondertussen nog dieper aan het water zoeken.
Het grondwater uit het rampgebied maakt volgens mij die boompjes ziek.
En wat er bij sef heeft gelegen kan de overheid niet oplossen omdat ze dat niet mag van hogerhand.
Omdat ik ervan overtuigd ben dat er ook munitie bij de ramp betrokken is houd ik ook rekening met chemische- en biologische wapens daar houd ik al rekening mee vanaf de rampdag, mede daarom was ik op 17 mei 2000 vertrokken en mijd ik Enschede als de pest.
Hier staat de vraag van G. Dijkhuizen,
"5) Klopt het dat de bomen aan de museumlaan worden vervangen en zo ja, kan het college aangeven wat de oorzaak is ?'
Bron : http://www.pvda-enschede.nl/publicaties/2012121701_vraag.pdf
Uit PvdA nieuwsbrief:
CiteerSchriftelijke vragen over Balengebouw en Museumlaan.
In december 2012 heb ik aan het college van B&W schriftelijke vragen gesteld over de toekomst van het Balengebouw en over de bomen aan de Museumlaan (zie schriftelijke vragen Balengebouw en Museumlaan). Ik heb heel bewust schriftelijke vragen gesteld, opdat het college de kans heeft inhoudelijk er goed naar te kijken en een zorgvuldig antwoord te geven. Naar aanleiding van de beantwoording kan ik dan altijd nog een en ander laten agenderen op een politieke agenda
Dagblad Tubantia heeft mij hierover afgelopen week benaderd. Ik heb gezegd dat ik per 15 januari antwoorden krijg van het college en dat ik op dit moment nog niet verder kan ingaan op situatie.
Tubantia heeft wel aandacht gevraagd voor de bomen aan de Museumlaan en het feit dat meerdere bomen aan vervanging toe zijn. Naar aanleiding van dit artikel zijn diverse reacties gekomen. Voor zover ze in mijn persoonlijke mailbox terecht zijn gekomen, heb ik de mensen bedankt voor de informatie en suggesties en hen meegedeeld dat ik hun informatie mee zal nemen in mijn beoordeling van de reactie van het college.
Mij lijkt dit een goede gang van zaken.
(Gerrit Dijkhuizen, lid fractie, mailto:g.dijkhuizen@enschede.nl)
Heb bij de makelaar een fotootje van de museumlaan gevonden.
-----------------------------------------------------------------------------------------
(http://static.jaap.nl/jaap/img/small/AC3/AC306521AF8FB7CEA60AF88758445D94.jpg)
Museumlaan 0 Ong
7523 JH Enschede
€ 900.000,- v.o.n.
KenmerkenType woning: Villa
In de verkoop sinds: 52 maanden
Bron: Jaap.nl http://www.jaap.nl/te-koop/overijssel/twente/enschede/7523jh/museumlaan+0+ong/1885097/fotos-video
Die HONDENHALTE poepplaats was altijd het monument onder het maaiveld en de krater.
Tot 2012 ofzo was de herdenkingsplaats van de ramp bezaaid met poep en het stonk naar pis.
Op de foto hierboven van die makelaar zie ik dat de poephalte is verplaatst naar de museumlaan.
Citaat van: admin op 24 mei 2012, 10:03:59
De HONDEN-HALTE is met de noorderzon vertrokken.
(http://memberfiles.freewebs.com/11/49/48344911/photos/undefined/rampmonument%20enschede.JPG)
Citaat van: admin op 12 januari 2013, 08:59:03
Museumlaan 0 Ong
7523 JH Enschede
€ 900.000,- v.o.n.
KenmerkenType woning: Villa
In de verkoop sinds: 52 maanden
Vraag me af of er ooit wel eens iemand in die villa heeft gewoond.
CiteerIn de verkoop sinds: 52 maanden
Museumlaan 0 Ong
7523 JH Enschede
Prijs
De tabel hieronder geeft de ontwikkeling van de prijs van dit huis weer. De prijs bij aanvang verkoop is de prijs waarvoor de woning ooit te koop is gezet. Daarna zijn alle stijgingen en dalingen van de prijs tot aan de huidige prijs weergegeven.
Prijs op 10-09-2008: € 950.000,- (aanvang huidige aanbieding)
Prijs op 11-12-2009: € 750.000,- (-21,1%)
Prijs op 10-02-2011: € 900.000,- (20,0%)
Huidige prijs: € 900.000,-
Totaal tijd in de verkoop dit huis: 52 maanden
Gemiddelde tijd in de verkoop dit woningtype in deze buurt: - maanden
Totale prijsstijging dit huis: € -50.000,- (-5,3%)
Bron: jaap.nl http://www.jaap.nl/te-koop/overijssel/twente/enschede/7523jh/museumlaan+0+ong/1885097/woningwaarde
Citaat van: admin op 12 januari 2013, 09:18:12
Die HONDENHALTE poepplaats was altijd het monument onder het maaiveld en de krater.
Tot 2012 ofzo was de herdenkingsplaats van de ramp bezaaid met poep en het stonk naar pis.
Op de foto hierboven van die makelaar zie ik dat de poephalte is verplaatst naar de museumlaan.
Citaat van: admin op 24 mei 2012, 10:03:59
De HONDEN-HALTE is met de noorderzon vertrokken.
(http://memberfiles.freewebs.com/11/49/48344911/photos/undefined/rampmonument%20enschede.JPG)
Dat men poepbakken in de Museumlaan heeft gezet was denk reactie op Dons protestactie, om mee te laten zien dat men niet uit disrespect voor de slachtoffers de Lasonderbleek tot poepveld had gepromoveerd, want zie je wel, we zetten ze ook aan de Museumlaan.
Misschien wel mede daardoor is het huis van meneer Kuks onverkoopbaar.
Want wie wil er nou een poepbak voor zijn huis?
http://www.youtube.com/watch?v=rPpEraenjsk
(http://i138.photobucket.com/albums/q262/suivlys/Roombeekisinmijnontwikkelingeenmarkantmomenthetismisschienzelfswelalseenommekeerinterpreteren_zpsb0140c28.jpg)
"Roombeek is in mijn ontwikkeling een markant moment het is misschien zelfs wel als een ommekeer te interpreteren"
(http://i138.photobucket.com/albums/q262/suivlys/aturningpoint_zpse0d5d859.jpg)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=rPpEraenjsk#t=324s
Bij 5.24 minuten van het filmpje:
Pie met de honden-halte bakken op het plaats delict.
http://ris.enschede.nl/stukken/10671/
Citeer
16467_Beantwoording art 38_Dijkhuizen inz Balengebouw.pdf
Beantwoording art 38_Dijkhuizen inz Balengebouw
Beantwoording art 38_Dijkhuizen inz Balengebouw
Stuknummer: 16467
Datum: 16-01-2013
Portefeuillehouder: B
Soort: art38
Download:
Bijlagen:
Citeer
Schriftelijke vraag
Procedureel betrekking hebbende op:
X art. 38 R.v.O.
art. 41 R.v.O.
Gewenste manier van beantwoording:
X Schriftelijke
Naam lid van de Raad: dhr. Dijkhuizen
Fractie: PvdA
Datum: 18 december 2012
Datum van beantwoording (3 weken na ontvangst): 15 jan 2013
Onderwerp: toekomste invulling Balengebouw
Nu het Balengebouw niet het Cremermuseum als bestemming zal krijgen, is er enige onduidelijkheid
over de toekomstige (culturele) bestemming van het gebouw.
Dit is aanleiding tot de volgende vragen aan het college:
1. Zal het college erop toezien, dat het Balengebouw de status van gemeentelijk monument naar de
letter en de geest kan behouden?
Ja, het Balengebouw behoudt de status van gemeentelijk monument. Het ontwerp van de
architecten Rem Koolhaas en Bjarne Mastenbroek wordt gerealiseerd. Hier is ook een
bouwvergunning voor afgegeven.
2. Kan het college rekening houden met een (al of niet aangepaste) culturele bestemming voor het
gebouw?
Het college heeft een sterke voorkeur voor een culturele invulling van het gebouw; de culturele
invulling is ook vastgelegd in de verkoopovereenkomst met de Woonplaats. Realisatie daarvan ligt
daarmee in handen van de Woonplaats. Daar waar nodig en mogenlijk zullen wij samen met de
Woonplaats zoeken naar een exploitabele, culturele invulling.
3. Kan de gemeente zorgen dat de afspraken die gemaakt zijn met de buurtbewoners van o.a. de
Museumlaan uitgevoerd worden?
Afspraken over de functies in het gebouw, waaronder horeca, zijn in het bestemmingsplan
vastgelegd. Daarnaast zijn met de buurtbewoners afspraken gemaakt over de inrichting van de
openbare ruimte rondom het Balengebouw en de Museumlaan. Deze afspraken zijn nagekomen.
De aanleg van de openbare ruimte is nagenoeg afgerond. Zodra de bouwwerkzaamheden van het
Balengebouw zijn afgerond worden de laatste onderdelen van de openbare ruimte aangelegd.
4. Worden de omwonenden betrokken in het participatieproces over de toekomst van het
Balengebouw en zo ja, op welke wijze?
Dat is aan de Woonplaats. Vooralsnog is de inzet om het gebouw een culturele invulling te geven
niet gewijzigd. De Woonplaats zal omwonenden (blijven) informeren over de concrete (culturele)
invulling van het gebouw.
5. Klopt het dat de bomen aan de Museumlaan worden vervangen en zo ja, kan het college
aangeven waarom en wat de oorzaak is?
Schriftelijke vraag
Procedureel betrekking hebbende op:
X art. 38 R.v.O.
art. 41 R.v.O.
Gewenste manier van beantwoording:
X Schriftelijke
Naam lid van de Raad: dhr. Dijkhuizen
Fractie: PvdA
Datum: 18 december 2012
Datum van beantwoording (3 weken na ontvangst): 15 jan 2013
Onderwerp: toekomste invulling Balengebouw
Nu het Balengebouw niet het Cremermuseum als bestemming zal krijgen, is er enige onduidelijkheid
over de toekomstige (culturele) bestemming van het gebouw.
Dit is aanleiding tot de volgende vragen aan het college:
1. Zal het college erop toezien, dat het Balengebouw de status van gemeentelijk monument naar de
letter en de geest kan behouden?
Ja, het Balengebouw behoudt de status van gemeentelijk monument. Het ontwerp van de
architecten Rem Koolhaas en Bjarne Mastenbroek wordt gerealiseerd. Hier is ook een
bouwvergunning voor afgegeven.
2. Kan het college rekening houden met een (al of niet aangepaste) culturele bestemming voor het
gebouw?
Het college heeft een sterke voorkeur voor een culturele invulling van het gebouw; de culturele
invulling is ook vastgelegd in de verkoopovereenkomst met de Woonplaats. Realisatie daarvan ligt
daarmee in handen van de Woonplaats. Daar waar nodig en mogenlijk zullen wij samen met de
Woonplaats zoeken naar een exploitabele, culturele invulling.
3. Kan de gemeente zorgen dat de afspraken die gemaakt zijn met de buurtbewoners van o.a. de
Museumlaan uitgevoerd worden?
Afspraken over de functies in het gebouw, waaronder horeca, zijn in het bestemmingsplan
vastgelegd. Daarnaast zijn met de buurtbewoners afspraken gemaakt over de inrichting van de
openbare ruimte rondom het Balengebouw en de Museumlaan. Deze afspraken zijn nagekomen.
De aanleg van de openbare ruimte is nagenoeg afgerond. Zodra de bouwwerkzaamheden van het
Balengebouw zijn afgerond worden de laatste onderdelen van de openbare ruimte aangelegd.
4. Worden de omwonenden betrokken in het participatieproces over de toekomst van het
Balengebouw en zo ja, op welke wijze?
Dat is aan de Woonplaats. Vooralsnog is de inzet om het gebouw een culturele invulling te geven
niet gewijzigd. De Woonplaats zal omwonenden (blijven) informeren over de concrete (culturele)
invulling van het gebouw.
5. Klopt het dat de bomen aan de Museumlaan worden vervangen en zo ja, kan het college
aangeven waarom en wat de oorzaak is?
In de bomen aan de Museumlaan zit nagenoeg geen groei en er gaat helaas een aantal
exemplaren dood. Momenteel onderzoekt de gemeente waarom de bomen het slecht doen en hoe
de dode exemplaren vervangen kunnen worden. Het is de vraag of het verstandig is de dode
bomen te vervangen door dezelfde soort omdat deze het slecht doen.
Enschede, 15 januari 2013
Burgemeester en Wethouders van Enschede,
de Secretaris, de Burgemeester,
M.J.M. Meijs P.E.J. den Oudsten
Enschede, 15 januari 2013
Burgemeester en Wethouders van Enschede,
de Secretaris, de Burgemeester,
M.J.M. Meijs P.E.J. den Oudsten
Nieuwe bomen voor Museumlaan In Roombeek
Op de statige Museumlaan, is deze week een aantal bomen vervangen. De palonia's waren dit jaar vlak voor de herdenking van de vuurwerkramp geplant. Voor de bomen was dat laat, ze stonden al in blad. Daarom werd de aanplant extra verwend: met verrijkte bodem en voldoende water in de hete zomer. Desondanks sneuvelde een aantal. Niet door droogte, maar juist omdat een deel van de laan bijzonder nat is, laat stadsdeelbeheerder Bas Morsink weten. 'De bomen hebben veel te veel water gekregen. Met een drainagesysteem hebben we nog een deel kunnen redden, de rest is vervangen.' De palonia's moeten uitgroeien tot een mooi, dicht bladerdak boven de Museumlaan.
TC/Tubantia
-----------------------------------------------------------------------------------------
Bron: enschede-stad.nl http://www.enschede-stad.nl/forum/viewtopic.php?f=3&t=25&start=660
Geplaatst: do dec 14, 2006
Citaat van: admin op 20 januari 2013, 09:33:49
Desondanks sneuvelde een aantal. Niet door droogte, maar juist omdat een deel van de laan bijzonder nat is, laat stadsdeelbeheerder Bas Morsink weten. 'De bomen hebben veel te veel water gekregen. Met een drainagesysteem hebben we nog een deel kunnen redden, de rest is vervangen.'.
Geplaatst: do dec 14, 2006
Die musseumlaan-bomen hadden in 2006 nog geen winter meegemaakt en gingen al dood.
Volgens Bas Morsink gingen ze destijds dood door teveel water.
De gemeente is dus al zes jaar dezelfde bomen aan het vervangen en ze blijven sterven.
2.
Op het pleintje links, tussen de Korte Hengelosestraat en de
Noorderhagen, staan twee 2 exemplaren van de Anna Paulownaboom
(Paulownia tomentosa).
De blauwe bloemen bloeien voor het blad verschijnt.
Hoewel deze bomen hier nog maar 30 jaar staan is het een feest als zij
bloeien met hun paarse, sterk geurende bloemen. Let op de bijzondere
vruchten.
Bron: Fietsersbond Enschede http://www.fietsersbondenschede.nl/2011/Bomenfietsroute_Enschede_Noord-Oost.pdf
Citaat van: sylvius op 25 januari 2013, 16:14:30
CiteerBalengebouw en Museumlaan: antwoorden college roepen nieuwe vragen op.
...
Ten aanzien van de bomen heb ik van verschillende kanten allerlei suggesties gekregen waarom ze niet gedijen, van verkeerde grond, ruwe behandeling met maaien, verkeerde exoten tot een te ruimhartige tegemoetkoming aan de bewoners van de Museumlaan door reeds grotere exemplaren te poten die toch wel veel aandacht nodig hebben. Naar mijn idee is de meest plausibele op dit moment dat doordat Grolsch uit het gebied is weggegaan en de bemaling van het gebied is gestaakt, het grondwaterpeil te hoog is en de wortels van de bomen eigenlijk met hun voeten in het water staan en daardoor een wisse dood tegemoet gaan.
...
Trefwoord: Balengebouw
(Gerrit Dijkhuizen, lid fractie, mailto:g.dijkhuizen@enschede.nl)
De Museumlaan had momneteel in volle bloei moeten staan:
(http://i138.photobucket.com/albums/q262/suivlys/PICT0002.jpg) (http://s138.photobucket.com/user/suivlys/media/PICT0002.jpg.html)
(http://i138.photobucket.com/albums/q262/suivlys/PICT0003.jpg) (http://s138.photobucket.com/user/suivlys/media/PICT0003.jpg.html)
(http://i138.photobucket.com/albums/q262/suivlys/PICT0006.jpg) (http://s138.photobucket.com/user/suivlys/media/PICT0006.jpg.html)
http://www.stemderbomen.nl/pages/artikelen/art_anna_paulownaboom.htm
CiteerDe bloemen ontluiken in mei, voordat het blad uit komt. De ronde, bruinviltige bloemknoppen zijn al in de nazomer van het vorige jaar zichtbaar. De klokvormige bloemen lijken op die van het vingerhoedskruid. Ze zijn tweeslachtig, paarsblauw of violet .
O, dan moeten nog een setje wachten.
http://www.tubantia.nl/regio/enschede/bomen-museumlaan-enschede-tegen-de-vlakte-1.4401180
CiteerBomen Museumlaan Enschede tegen de vlakte
ENSCHEDE - Op de kop af 114 Anna Paulownabomen aan de Museumlaan gaan tegen de vlakte. De conditie en de vitaliteit van de bomen zijn de laatste jaren snel achteruit gegaan.
Een gespecialiseerd bureau heeft recent een zogenaamde trekproef verricht bij acht bomen. De gemeente heeft op basis van de slechte resultaten besloten alle bomen te kappen. Donderdagmorgen is een begin gemaakt met het omzagen van de 14 slechtste bomen, die een risico vormden. Na de zomer gaan de andere bomen om. Dat gebeurt niet nu om het beeld van de Museumlaan in een keer niet al te drastisch aan te tasten.
Oorzaak
De oorzaak van de toestand van de bomen ligt in de slechte inrichting van de groeiplaats. De grond is te verdicht, waardoor de bomen niet goed kunnen wortelen. Verder is de standplaats 's winters te nat en zomers te droog. De bodem bevat onvoldoende zuurstof en voeding. Daardoor sterven de bomen af en volgens deskundigen zijn ze binnen afzienbare tijd dood. Het betekent niet het einde van de Museumlaan als bomenlaan.
Bewonersvereniging
Met omwonenden en de bewonersvereniging Bamshoeve wordt vanaf september overleg gepleegd over een herinrichtingsplan met andere bomen. Welke is nog niet bekend. Voor er nieuwe bomen worden gepland moet eerst de ondergrond worden verbeterd.
Anna Paulowna
De Anna Paulownaboom was de lievelingsboom van Anna Paulowna Romanov, de vrouw van koning Willem II (1792-1849). De bomen kenmerken zich door de paarsblauwe trompetvormige bloemen, die een sterke maar aangename geur verspreiden.
(http://i939.photobucket.com/albums/ad231/munitieramp/Legio%20Kapel/Enschede%20museumlaan%20dode%20en%20zieke%20bomen%201%20mei%202015.png)
De foto is van 1 mei 2015 de eerste boom links is dood de rest is ziek of weg bij alle bomen is de kruin weggezaagd omdat die daar steeds het eerste dood gaat.
Bij de krater staan er ook drie waarvan er eentje heel zielig bloeit.
http://www.tubantia.nl/regio/enschede/kaalslag-door-bomenkap-aan-museumlaan-enschede-1.5410668
CiteerKaalslag door bomenkap aan Museumlaan Enschede
(http://www.tubantia.nl/polopoly_fs/1.5410688.1446737472!/image/image.jpg_gen/derivatives/landscape_800_600/image-5410688.jpg)
ENSCHEDE - De Anna Paulownabomen aan de Museumlaan zijn vanochtend gekapt. De bomen worden worden vervangen door 104 amberbomen.
De toestand van de oude bomen was verslechterd door een verkeerde inrichting van de groeiplaats. De grond was te verdicht, waardoor de bomen niet goed konden wortelen. Verder was de standplaats 's winters te nat en zomers te droog. De bodem bevat onvoldoende zuurstof en voeding. Daardoor stierven de bomen af.