Nieuws:

NB! Als u lid wilt worden stuur dan een verzoek naar:

EnschedeRamp@gmail.com

Hoofdmenu

Voorbeeldig Roombeek

Gestart door sylvius, 11 april 2013, 05:42:27

Vorige topic - Volgende topic

sylvius


Markering Ontbreekt
Theo Baart
Markering Ontbreekt
TwentseWelle,
Enschede 9 april –
25 augustus 2013

http://www.tubantia.nl/polopoly_fs/1.3756517.1365452882!/menu/standard/file/markering%20ontbreekt.pdf

sylvius

#1
http://www.tubantia.nl/regio/enschede/alle-ballen-op-enschede-1.3756514

Citeer
Alle ballen op Enschede


ENSCHEDE - Is er nog hoop voor Enschede? Jazeker. Stoppen met die clusters en bouwen in de binnenstad.
Bekijk ook...

    Markering ontbreekt

Enschede moet het levendige en bruisende stadshart van de regio worden, Hengelo het Wassenaar van Twente en voor Almelo moet nog wat worden bedacht, de netwerkstad kan de prullenbak in. Ziehier de nieuwe kaart van Twente. In de discussie over het stedelijk landschap in Twente, maandagmiddag in TwentseWelle, ging het over Enschede en nog eens Enschede. Dit tot spijt van de aanstichter, fotograaf Theo Baart.
Als aftrap van de expositie Markering ontbreekt van Baart in het museum aan de Roombeek hield het in Enschede gevestigde Architectuurcentrum Twente een symposium over het door de Hoofddorpse fotograaf in woord en beeld vastgelegde veranderende stedelijke landschap in Twente. Baart verdeelde zijn aandacht eerlijk over de drie steden.
Dat Enschede de bovenliggende partij was, was onvermijdelijk met sprekers als planoloog Errik Buursink, de Enschedese hoogleraar economische geografie Gert-Jan Hospers, gespreksleider Paul Abels en insprekers oud-wethouder Dick Buursink, stadsarchitect Ton Schaap en veel Enschedeërs in het publiek. Het was een thuiswedstrijd. In het laatste kwartier was er nog even ruimte voor de rest van Twente.
Wat de Enschedeërs vinden wat Enschede te doen staat?


Lees het in onze krant van dinsdag.

Het langlopende project Sound Horn van fotograaf Theo Baart gaat over stedelijke regio's die een glorieus industrieel verleden achter zich hebben, in verval raakten en de weg omhoog zoeken. De regio Twente is de tweede etappe die hij deed.  Bij de tentoonstelling verschijnt een gratis krant Markering Ontbreekt. Die is hier te downloaden
.

sylvius

http://www.twentsewelle.nl/agenda-detail/markeringontbreekt?direction=forward

Citeer

Expositie Markering Ontbreekt


Datum:    09 april 2013 11:00 - 25 augustus 2013 17:00


Markering Ontbreekt

Het langlopende project 'Sound Horn' van fotograaf Theo Baart gaat over stedelijke regio's die een glorieus industrieel verleden achter zich hebben. Nu zoeken die regio's de weg naar herstel. Hoe gaat dat? Hoe verwerken die gebieden het verlies van hun industrieel bestaan? Wie heeft er deel aan het herstel en wie niet? 'Markering ontbreekt' is een onderdeel van dit project en gaat over Almelo, Hengelo en Enschede.

Baart laat zien hoe een stedelijk landschap in transitie eruit ziet. Hij combineert dat met een reisverslag waarvoor hij een groot aantal personen interviewden die een band hebben met hun regio. Hun input is onderdeel van het project en kan richting geven in dit veranderingsproces. Wellicht dat dit soort regio's met deze specifieke ervaring eerder in staat zijn een antwoord te vinden op de gevolgen van de economische crisis, demografische krimp en een armer wordende overheid, dan regio's die nog nooit met stagnatie geconfronteerd zijn.

Sound Horn is een internationaal project van Theo Baart dat uit meerdere etappes bestaat. Hij startte eerder in de stad Rochester (New York, VS) waar het dramatische verval van de Kodak Company de stad in een noodgedwongen transitieperiode bracht. Na Twente volgen nog andere etappes met studies van het Britse Newcastle-Upon-Tyne en het Duitse Wuppertal. Het project wordt afgerond met een boekpublicatie eind 2014. Hier kunt u ook het cahier Theo Baart Sound Horn Rochester downloaden.

In TwentseWelle te Enschede worden in de expositie 'Markering Ontbreekt' de eerste twee etappes Rochester en grootstedelijk Twente van dit werk in uitvoering getoond. Bij de tentoonstelling verschijnt een gratis krant Markering Ontbreekt, waarvan u hier een downloadexemplaar vindt.