Nieuws:

NB! Als u lid wilt worden stuur dan een verzoek naar:

EnschedeRamp@gmail.com

Hoofdmenu

titel veranderd op last van de grensrechter

Gestart door sylvius, 15 december 2009, 13:34:35

Vorige topic - Volgende topic

sylvius

Citaat van: sylvius op 15 juni 2013, 10:43:53
http://www.vliegenoptwente.nl/oud-burgemeester-jan-mans-enschede/

Citeer

Oud Burgemeester Jan Mans Enschede


Geplaatst op 20 februari 2013 door admin   

Oud Burgemeester Enschede

VRIENDENDIENST | JAN MANS



jan mans

Heb ik iets met vliegen? De vraag stellen is hem beantwoorden. Jazeker heb ik iets met vliegen.
Zweven door de lucht, hoe avontuurlijk wellicht ook, blijft voor mij iets fascinerends houden.

Ik kijk altijd naar vliegtuigen, vlieg graag en veel en heb ook "alles" al gevlogen.
In een heuse F16, compleet met loopings en rolls-overs. In een ballon. In een zeppelin. In een Hercules. In grote en kleine passagiersvliegtuigen. In heli's. Boven Los Angeles, mee op politiepatrouille.

Maar ook boven de vliegbasis Twente, alwaar een jonge luitenant mij eens even wilde laten zien waartoe een heli allemaal in staat is. Ik dacht dat we door de verkeerstoren heen vlogen. En 'onder' een grote matras. In mijn eentje. Boven de Ardennen, nadat ik voor de eerste (en de laatste) keer uit een vliegtuig was gesprongen, hangend aan vele meters paarse stof die zich wonderwel lieten besturen. Achteraf de mooiste vliegervaring. En achter de stuurknuppel, in de pilotenstoel, van een DC-8 straalvliegtuig, waarin ik ooit mee terugvloog van Boston naar Maastricht-Aachen Airport.
Ik zat in de kleine cockpit, pal achter de piloot, toen die halverwege de oceaan opstond en naar mij gebaarde: "Well John, take over"! Knettergek natuurlijk. En onverantwoord, maar wel spannend. Ik ben in zijn stoel gaan zitten en ben vervolgens nergens met mijn vingers aangekomen. We zijn veilig geland. Zoals overigens uit deze tekst blijkt...

Is het dan gek dat je "ja" zegt tegen de mogelijkheid om president-commissaris te worden van een
heuse luchthaven? Airport Twente-Enschede!!

Ik had al eerder met een luchthaven van doen gehad. Met, zoals het toen nog heette, vliegveld Beek.
Als burgemeester van een, pal aan dat vliegveld grenzende, gemeente moest ik proberen de mensen duidelijk te maken dat zo'n luchthaven een functie heeft in de regio en dus steun verdiende. Dat heeft hoofdbrekens gekost, maar is wel gelukt. Toen ik vertrok uit Meerssen om elders burgemeester te worden werd ik erelid van de club van vrienden van die luchthaven. En dat ben ik nog. Nu woon ik in het verlengde van de startbaan en kan dagelijks de meest uiteenlopende typen vliegtuigen zien dalen en opstijgen.

En toen kwam Twente. Burgemeester van Enschede was één maar president-commissaris van de luchthaven was twee. Nagenoeg tien jaar heb ik die verantwoordelijkheid gedragen. Met plezier.
Ondanks alle verwikkelingen die ik op dat pad ben tegengekomen.

Het leek er soms op dat stad en regio niet van de luchthaven hielden. Enthousiasme heb ik zelden ontmoet. In de gemeenteraad van Enschede – ook in 't college – was er aanvankelijk zelfs een bijna antihouding. Wim van Egmond was ook zo iemand die de luchthaven niet echt zag zitten. Mijn mooiste moment met hem heb ik beleefd toen hij, als verantwoordelijk wethouder, een internationaal marathoncongres naar Enschede wilde halen. Hij moest daarvoor naar Barcelona. Het lukte hem.
Toen hij terugkwam vroeg ik hem: "En wat was het doorslaggevende argument om voor Enschede te kiezen?". Ietwat besmuikt, maar ook met een twinkeling in zijn ogen zei hij: "Omdat we een luchthaven hebben". Ik heb geprobeerd een triomfantelijke blik in mijn ogen te vermijden. Maar of dat gelukt is?

De luchthaven. Voor mij was snel duidelijk dat er aan privatisering niet te ontkomen viel. Vele sessies met aandeelhouders wezen uit dat de gemeenten niet echt geloofden in het succes van de luchthaven. Er iets voor over hebben lag niet in de lijn. Integendeel. Zure gezichten waren voortdurend ons deel. "Jullie zijn allemaal tuinkabouters" brieste een van mijn, uit het bedrijfsleven afkomstige, commissarissen. Met mijn dubbelpet op moest ik dat dan weer wegpraten, terwijl ik in mijn hart vond dat de man gelijk had. Maar ja, zoiets zeg je niet tegen volksvertegenwoordigers.

De privatisering heeft mij aan vele burelen gebracht. Dick Wessels was oprecht geïnteresseerd, wilde ook investeren maar werd afgeschrikt door de lieflijke berichtgeving in Turbantia over alle mogelijke, niet bestaande, wilde bouwplannen.

Joop Ter Haar van de OAD vloog met zijn vloot vanaf Eelde en wilde, omdat Arke in de weg zat, daarom niet vanaf Twente vliegen. Ferdinand Franssen had het echte hart voor de luchthaven maar verkocht gedurende de looptijd zijn levenswerk en kon toen ook geen wezenlijke steun meer bieden.

De CdK deed zijn best. De raad van Enschede begon te kantelen. Maar toen kwam Kamp, minister van Defensie. Tijdens de bekende luchtmachtdagen op de basis in Twente vertelde hij mij, bij een kopje koffie, tussen neus en lippen door, dat hij de basis ging sluiten. Zo in de sfeer van "Jammer dan".

De rest is bekend. En er is veel, heel veel gebeurd sinds die tijd. Ik heb het gevolgd maar er na mijn vertrek geen deel meer aan gehad.
Eén ding staat voor mij vast: een regio die geen aandacht heeft voor zijn infrastructuur sterft op den duur een zachte dood. De historie van rijke Hanzesteden en dichtslibbende havens bewijst dat.
Twente heeft een luchthaven nodig.
Ik ben er trots op erelid te zijn van de vrienden van de luchthaven Twente-Enschede.

Meerssen, augustus 2012.
Jan H. Mans.

Mans heeft een letter H laten vallen, bij ons heette hij  Drs. J.H.H. Mans

sylvius

#46
En zou het allemaal waar zijn wat Jan beweert?
Of is hij is mythomaan net als Jan Cr.?

Jan Cr. : "Het is enkel waarheid wat ik schrijf"

sylvius

http://www.tubantia.nl/regio/enschede/wessels-tekent-op-26-september-voor-luchthaven-twente-1.4002665

CiteerWessels tekent op 26 september voor luchthaven Twente

(...)

Peter de Oudsten, voorzitter van ADT en burgemeester van Enschede is blij dat de handtekeningen kunnen worden gezet. ,,Dit is een memorabel moment, een echte mijlpaal


Wel goed bewaakt:


sylvius

#48
https://twitter.com/BenMeijerHof
Citeer
Ben J. Meijer Hof ‏@BenMeijerHof 22m

En hier gaat het dan gebeuren, de ondertekening v/d #consessieovereenkomst #LuchthavenTwente op startbaan




sylvius

https://twitter.com/teunstaal
Citeer
Teun Staal ‏@teunstaal 11m

Blije bestuurders en een ondernemer.



sylvius

https://twitter.com/DaphneDertien

CiteerDaphne Dertien ‏@DaphneDertien 28m

omwonenden van VOLT niet uitgenodigd op #twenteairport, voorstander Jordi Rietman wel aanwezig
Expand
Daphne Dertien ‏@DaphneDertien 55m

na de ondertekening zal ik beleefd om een kopietje vragen. Maak contracten #luchthaventwente openbaar! http://overijssel.groenlinks.nl/node/101794
Expand
Daphne Dertien ‏@DaphneDertien 58m

de dienstauto's van hoge heren en dames racen over de taxibaan naar de feesttent op #vliegveldtwente.
Expand
Daphne Dertien ‏@DaphneDertien 1h

ik ben officieel uitgenodigd voor de ondertekening, maar toch vraag ik me een beetje af of ze me wel binnen laten bij #vliegveldTwente

sylvius

https://twitter.com/marijkevanhees

Citeer
    Marijke van Hees ‏@marijkevanhees 33m

    Nu is Dick Wessels aan de buurt; hij bedankt de partners http://sdrv.ms/15vV1Yx
    View photo

    Marijke van Hees ‏@marijkevanhees 37m

    Ondertekening contract voor #twenteairport met Reggeborg start met speech van @peterdenoudsten http://sdrv.ms/18sh44s

https://twitter.com/twenteNOairport

Citeer
NO airport TWENTE ‏@twenteNOairport 33m

@marijkevanhees amateur het is Dik en geen Dick. Gaat het zo ook met de begroting? #luchthaventwente #dtv #Enschede


https://twitter.com/Peterdenoudsten

Citeer
Peter den Oudsten ‏@Peterdenoudsten 2m

Zojuist concessieovereenkomst ontwikkeling en exploitatie Twente Airport getekend. Mijlpaal voor regio #twenteairport

sylvius


sylvius

#53






sylvius

#57
Deze therad https://enschederamp.nl/forum/index.php?topic=362.0 hoort hier ook bij.

Laatste bericht:

Citeeradmin
Don H.
Forumbeheerder
Held

Re: en dan is er champagne
« Antwoord #34 Gepost op: 25 Januari 2013, 16:47:56 »
   
Citaat van: sylvius op 22 Januari 2013, 11:30:03
Citeermevrouw P.M. Wilkinson-Hillen (Paulien)

van de SP

 had Marijke van Hees haar betoog aldus samengevat:

"Dus als ik het goed bergrijp dan zegt u dat u als wethouder niet op de hoogte was van het Schiphol-rapport maar als bestuurslid van de ADT wel. Wist u het nou wel of niet?" (of zoiets)

Marijke van Hees, opgewonden, naar achter gaan zittend, (ze zat de hele tijd met de armen op tafel), armen over elkaar: "Ik niet".

Ik heb het op live-stream gezien.

Marijke van Hees gaat het nog ver schoppen met dertien jaar liegen en zwijgen over de ramp. Ze mag nu van de overheid miljoenen van ADT achteroverdrukken en daarna kan is ze rijp voor onze landelijke of Europese politiek.  De SP is de enigste die een beetje moeilijk en misschien nog een stadspartijtje maar het grootste gros van de raagsleden wil hogerop komen en dan moet je corruptie van collega partijen belonen van de fractievoorzitters anders sta je op straat als raadslid. Want ook raadsleden moeten liegen en bedriegen als hun voorzitters dat eisen anders volgt ontslag.

sylvius

#58
Citaat van: sylvius op 26 september 2013, 18:10:24


Publieke liefdesbetuiging aan de multimiljardair en weldoener.



Maar Marijke van Hees doet niet voor hem onder.





sylvius