Nieuws:

NB! Als u lid wilt worden stuur dan een verzoek naar:

EnschedeRamp@gmail.com

Hoofdmenu

De Waarheid

Gestart door sylvius, 9 januari 2021, 16:52:40

Vorige topic - Volgende topic

Fred Vos

Over de extreem lage kwaliteit van het forensisch sporenonderzoek (NFI/TNO) hebben we het hier inderdaad uitgebreid over gehad.

Dat onverantwoord slechte onderzoek was nooit van belang geweest indien de wetgeving voor opslag van vuurwerk was gehandhaafd.

SEF was bij wet verboden! Waar gaat het dan nog over?

sylvius

Citaat van: Fred Vos op  4 maart 2021, 11:29:01


Indien u, op grond van die financiële ruime mogelijkheden van een persoon, 'afleid' dat deze dan 'de mogelijkheid' heeft om een wijk met personen te laten exploderen...dan beschouw ik u, op uw waanzinnige redeneervorm, al wel als ontoerekeningsvatbaar.


Hij was eigenaar van het Bamshoevecomplex en had financieel belang bij de ontwikkeling van het plan (Groot-)Roombeek

Fred Vos

Citaat van: sylvius op  4 maart 2021, 11:35:01
Citaat van: Fred Vos op  4 maart 2021, 11:29:01


Indien u, op grond van die financiële ruime mogelijkheden van een persoon, 'afleid' dat deze dan 'de mogelijkheid' heeft om een wijk met personen te laten exploderen...dan beschouw ik u, op uw waanzinnige redeneervorm, al wel als ontoerekeningsvatbaar.


Hij was eigenaar van het Bamshoevecomplex en had financieel belang bij de ontwikkeling van het plan (Groot-)Roombeek

Dan had hij zich zonder de door u gefantaseerde ernstige misdrijven eenvoudig en gratis kunnen beroepen op het 'verbod' van SEF in de Bouwverordening. De verplaatsing van SEF was sowieso al in onderhandeling.

Fred Vos

Citeerhttps://www.researchgate.net/publication/343151139_Van_Dokkum-Vuurwerkramp_Enschede-II

Een onafhankelijke beoordeling van de wilde verhalen van PvB en zijn ongeschoolde influisteraar; beperkt tot de gehanteerde en door hem gefalsifieerde  scenario's op 13 mei 2000.

Dus niets over de afwezige wettelijke vergunningen en handhaving perikelen die er aan vooraf behoorden te gaan.

sylvius

@FredVos
  UIt:



hfdst. 4
Stephan Wevers, Regionale brandweercammandant Twente, "Enschede, de vuurwerkraamp en wat er daarna gebeurde":

CiteerIk had een open lijn met Aad Groos
(de toenmalige regionaal commandant en tevens commandant van het
gemeentelijke korps Enschede) en het beleidsteam. Ieder half uur praatten wij
elkaar even bij.'

Verder een hele hoop geoudehoer


Fred Vos

#396
Ja bluffende en onwetende mensen zijn vaak onbedoeld loslippig!

Wevers:
Citeer"Vrij snel hebben wij een uitvoerig gesprek gehad met de IBR, om de coördinatie van alle Inspectieonderzoeken af te stemmen. De coördinatie van de zeven of acht inspectierapporten verliep vanaf dat moment redelijk goed.'
De commissie-Oosting begint later dan de Inspecties met haar onderzoek. 'De commissie-Oosting organiseerde haar onderzoek op een andere manier. De IBR zat bijvoorbeeld sterk op de hoor-en-wederhoor aanpak, met veel aandacht voor onze eigen opvattingen. De commissie-Oosting was daarentegen veel meer gericht op het achterhalen van feiten.
Op basis van de feiten ging de commissie vervolgens zelf aan de slag.'

Toch lukt het Stephan Wevers in een later stadium om zijn visie op de feiten te kunnen geven.
'In een gesprek met De Rooij, de secretaris van de commissie, zijn wij ingegaan op de verschillen tussen de rapporten.
Het ging over het gevoel dat wij bij de inspectierapporten hadden en of wij ons konden vinden in de toonzetting van die rapporten.' Stephan Wevers vermoedt dat het gesprek ook heeft bijgedragen aan de toon van het rapport van de commissie-Oosting.
'De toon waarop de feiten worden gepresenteerd is voor betrokkenen erg belangrijk.
Daarbij deed zich iets paradoxaals voor. Hardere conclusies bleken toch te worden geaccepteerd, omdat de commissie zorgvuldig te werk ging. De commissie-Oosting had een beter gevoel voor dergelijke zaken dan de meeste inspecties."

Ja, en al deze 'achterkamertjes' beïnvloeding op 'gevoel en toonzetting' (dewatte!?), via de secretaris van het eindverantwoordelijke ministerie van BZK (en dus IBR!), is door de IBR en Oosting in hun rapportages verzwegen!

En dan maar met veel medeplichtigen zwetsen over lessen leren van een ramp die door de brandweer zelf was veroorzaakt!

Al is de leugen nog zo snel......

sylvius



Und dem Lügenmans einen Platz  ;)

(Nou snap ik het Nederlands "plas" is (naar) Duits "Platz")

Fred Vos

#398
Tja, hoe kunnen de beide zwetsers het tegelijkertijd uitkramen:

Citeer'De nieuwe kazerne geeft het korps de allure die het verdient.'

Zij vinden dus dat 'het korps' 'allure' (= aantrekkingskracht) verdient.....voor zoveel betaalde en toch nietszeggende leegheid van begrippen zou zelfs een reclamemaker zich schamen...

een kazerne op belastinggeld.... die een korps de aantrekkingskracht geeft die het 'verdient'?

Op welke gronden verdient dit korps dan die 'aantrekkingskracht' nadat hun commandant en officieren door taakverzaking een ramp hebben ontketend?
En waarom staan deze beide medeplichtigen dan voorop op een foto?


Overbetaalde en liegende zwetsers zijn het!

De ene zijn dood is de ander zijn brood....

sylvius

https://www.brandweer.nl/brandweernederland/nieuws/2020/koninklijke-onderscheiding-voor-stephan-wevers

CiteerKoninklijke onderscheiding voor Stephan Wevers

    Enschede 11 november 2020

Voormalig voorzitter van Brandweer Nederland Officier in de Orde van Oranje Nassau

Stephan Wevers droeg begin oktober na negen jaar de voorzittershamer van Brandweer Nederland over (zie nieuwsbericht 8 oktober 2020). Vandaag werd hij voor zijn inzet voor de brandweer door minister Grapperhaus - namens Zijne Majesteit de Koning - gedecoreerd als Officier in de Orde van Oranje Nassau. Wevers' vrouw Renate mocht de versierselen opspelden.

speech Grapperhaus:

https://www.brandweer.nl/media/2epjvbi1/speech-werkbezoek-twente-11112020.pdf
Citeer
In jouw dertigjarige carrière is er veel gebeurd. En laten we eerlijk zijn: dat zijn niet alleen reddingen van kinderen en puppy's uit brandende huizen, zoals het romantische beeld dat van jouw beroep heerst. Het zijn vaak gebeurtenissen die nog lang op je netvlies blijven staan. Misschien zelfs in je hart zijn gegrift. De vuurwerkramp in Enschede, het neerstorten van een F-16 op woonwijk Hasseler Es, vele brandenmet dodelijke afloop, auto's te water, explosieve stoffen, onveilige situaties. Soms met jarenlange nasleep. Wat ik overal terughoor,is hoeveel waardering er is voor jouw lange adem. Je geeft niet alleen alles tijdens bijvoorbeeld de vuurwerkramp, maar je zorgt er ook voor dat je betrokken blijft bij de nasleep. Welke lessen kunnen we hieruit trekken? Wat kan en moet beter?

Fred Vos

#400
Ja, Sylvius na 20 jaar vraagt de inmiddels voor de brandweerzorg verantwoordelijke minister onbeschaamd, nadat hij vaststelde:

In jouw dertigjarige carrière is er veel gebeurd. (...)
Welke lessen kunnen we hieruit trekken? Wat kan en moet beter?


De antwoorden blijven gewoon uit! Geen woord over de toen al adequate wetgeving die werd verzaakt door Wevers c.s......Doorgaan zo! is de boodschap van de minister....!
'De lamme en de blinde' 'versieren' daarop elkaar......voor betrokkenheid bij 'de nasleep'...Wie schrijft die blijft....

Arm Enschede!

sylvius

Mans had ook Cremer nog aan de muur hangen


sylvius

#402
@FredVos

op 45min10 van de docu zegt Bakker: 
Citeer
"we kregen geen adem meer, de zuurstof werd weggetrokken, en dat was het teken om te vertrekken van het terrein, dat is instinctief"   

Dat moet zijn geweest vóór de escalatie met de E2

(want Bakker had ook nog o.a. in het huis van Hermelink gezeten )   

Kan dat bewijs er van zijn  dat de escalatie werd veroorzaakt door het bluswater van de brandweer?           (en niet bv. door een onder de E2 geschoten vuurpijl   - of door een aanhanger met brandend wiel in de Bermuda-driehoek) 




explosiewolk zou ontbrandend waterstofgas zijn; en niet "steekvlam uit de E2"zoals die officieel (miskeidend?) betiteld werd 

Bakker was toen al van het terrein weggevlucht.

Dat brandweerman zijn zuurstof masker heeft opgezet kan teken van hetzelfde zijn (want eerder had hij dat niet)

                                                                 

Fred Vos

De minister, met zijn Inspectie functie voor de wettelijke brandweerzorg, en Wevers als 'officier' verbergen met hun 'versiertruc' het onbenul dat al tientallen jaren doorgaat voor 'leidinggeven' aan deze brandweerzorg.

De cdt. van Enschede verklapte dit al onomwonden in zijn verhoor in de Grolsch zaak (na 2000).

Daarna was het herhaald in de jaren te lezen, tot en met 2017, in herhaalde Inspectie rapporten (eerst IOOV en toen IBR).

Daarin stond onomwonden het antwoord op de vraag : "Welke lessen werden ooit geleerd van brand rampen?"

Antwoord:
Geen! Daartoe waren de officieren binnen de brandweer, op het via het zogenaamde opleidings- en kennisinstituut onderhouden onbenul: geen gerichte toelatingselectie, geen op taken geschreven leerstofprogramma's, geen daaropvolgend vakgerichte examens, sinds 1984 en vooraf aan 1980 ook niet meer in staat.

De in het zicht  van de burgers optredende brandweerlieden maskeren dit enorme kwaliteitstekort met 'bezig zijn' m.b.v. elders ontwikkeld moderne gereedschappen en materieel. Dat glimt op straat......

Als het ernstig wordt dan heeft men de gewoonte ontwikkeld van : "gecontroleerd af laten branden''.....

Ja, de onbenullig gelden officieren komen daarbij wat later ....als toeschouwers....

Dus wat misten de burgers na de ramp; als verklaring voor de 'breed' gedragen taakverzaking door de leidinggevenden: vooraf en tijdens de brand bij SEF?

Onderzoek naar de toetsbare kennis en bekwaamheid van de brandweerofficieren!

Misdaad loont! Vraag het de minister en Wevers!

Het jarenlang onderhouden bedrog in de belastingdienst, waarbinnen men denkt eigen rechter te kunnen spelen, staat niet op zich!

sylvius

Citaat van: sylvius op  6 maart 2021, 08:25:43


Dat brandweerman zijn zuurstof masker heeft opgezet kan teken van hetzelfde zijn (want eerder had hij dat niet)


                                                                 

Ik kreeg bericht dat de betreffende brandweerman zijn zuurstofmasker had opgezet omdat hij last had van kriebelhoest.

Is dus geen bewijs er van dat Bakker waarheid sprak met zijn
"we kregen geen adem meer, de zuurstof werd weggetrokken, en dat was het teken om te vertrekken van het terrein, dat is instinctief"