Nieuws:

NB! Als u lid wilt worden stuur dan een verzoek naar:

EnschedeRamp@gmail.com

Hoofdmenu

Bewoners rampgebied 1 mei 2000 naar andere woonplaats

Gestart door sylvius, 10 mei 2015, 10:11:56

Vorige topic - Volgende topic

sylvius

Het is mij niet helemaal duidelijk. Hoe konden zoveel mensen op 1 januari 2001 in het rampgebied wonen? Of is tweede en derde ring er bij gerekend?

Wel duidelijk is dat er geen 90% "terugkeerders" zijn. 2004 minder dan de helft, 2009 en 2014 nog minder.

De "nieuwkomers "zijn er niet bij gerekend.

Dus het percentage van bewoners van Roombeek dat rampslachtoffer was is heel gering. 10% - 20%? De rest yuppies.

sylvius

https://twitter.com/statistiekcbs
CiteerCBS | Statistiek ‏@statistiekcbs 41m41 minutes ago

1 op de 5 huidige bewoners Enschedese buurt #Roombeek maakte 15 jr terug #vuurwerkramp mee

http://www.cbs.nl/nl-NL/menu/themas/bevolking/publicaties/artikelen/archief/2015/vooral-nieuwkomers-in-door-vuurwerkramp-getroffen-buurt.htm

CiteerPersbericht, maandag 11 mei 2015 14:00
CBS: Vooral nieuwkomers in door vuurwerkramp getroffen buurt

Vijftien jaar na de vuurwerkramp in de Enchedese wijk Roombeek-Roomveldje op 13 mei 2000 wordt deze buurt vooral bewoond door mensen die er voor de ramp nog niet woonden. Vier op de vijf bewoners zijn er pas na de ramp komen wonen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vandaag.


15 jr na #vuurwerkramp. Vier op de vijf bewoners zijn pas na de ramp in #Roombeek komen wonen http://www.cbs.nl/nl-NL/menu/themas/bevolking/publicaties/artikelen/archief/2015/vooral-nieuwkomers-in-door-vuurwerkramp-getroffen-buurt.htm ...
Begin 2014 vormden de groep die er bleef wonen nog maar 13 procent en de mensen die na de ramp terugkeerden 8 procent van de bijna 4 400 bewoners. Voor de ramp telde de buurt bijna 3 100 bewoners.  De groei van de bevolking hangt samen met een uitbreiding van het aantal woningen in de buurt, onder andere op voormalige fabrieksterreinen.

Na de vuurwerkramp verliet ruim 40 procent van de bewoners - al dan niet gedwongen door vernielde huizen - de buurt.  Het grootste deel daarvan woonde begin 2001 elders in Enschede;  4 procent woonde buiten deze  gemeente.


sylvius

http://www.rtvoost.nl/nieuws/default.aspx?cat=1&nid=217735

CiteerEén op de vijf inwoners Roombeek Enschede woonde voor vuurwerkramp ook in de wijk


Eén op de vijf mensen die nu nog in de wijk Roombeek in Enschede woont, woonde daar vóór de vuurwerkramp in 2000 ook. Dat blijkt uit cijfers van het CBS. Vier van de vijf huidige inwoners zijn na de ramp en de wederopbouw van Roombeek pas in de wijk komen wonen.

In de jaren na de ramp op 13 mei 2000 is de groep mensen die er oorspronkelijk voor de ramp in Roombeek woonde steeds kleiner geworden. Waren dat er een half jaar na de ramp nog 1810, in januari 2014 waren dat nog 925 oorspronkelijke bewoners. Van die groep zijn 570 er nooit weggegaan en 355 er later teruggekeerd.

Inmiddels wonen er bijna 4.400 mensen in Roombeek. Voor de ramp bestond de wijk voor het grootste deel uit sociale huurwoningen. Na de wederopbouw is het aantal sociale huurwoningen drastisch verminderd en staan in de wijk voor het overgrote deel koopwoningen.

Ruim de helft van de nu nog levende blijvers en terugkeerders is tussen de 45 en 65 jaar oud. Van de jongeren die vlak na de ramp vertrokken is in 2014 slechts 7 procent teruggekeerd.